Autor:

Artur Borowiak

Utworzono:

29.08.2016

W pierwszym ligowym spotkaniu zmierzyliśmy się z ekipą spadkowicza z Klasy A - KS Łopuchowo. Goście lepiej weszli w mecz i już 4 minucie spotkania mogli wyjść na prowadzenie. Najpierw udanie piłkę sparował Michał Karwański, a dobitka zatrzymała się na lewym słupku naszej bramki. Zaledwie trzy minuty później znów świetnym refleksem popisał się Karwański broniąc groźny strzał zmierzający pod poprzeczkę. Na naszą pierwszą dobrą akcję czekaliśmy do 12 minuty, kiedy to strzałem z rzutu wolnego Michał Kędziora posłał piłkę dwa metry od słupka. W 15 minucie składną akcję miedzy Kacper Serwatką, a Piotrem Saskowskim wykończył Piotr Stefankiewicz jednak jego strzał był zbyt słaby. W 28 minucie silnym strzałem z rzutu wolnego popisał się Damian Wiśniewski, ale futbolówka trafiła w słupek. Sześć minut później Łopuchowo przeprowadza zabójczą kontrę i wychodzi na prowadzenie. Po stracie gola nasz zespół zareagował bardzo bojowo i już w 37 minucie Kacper Serwatka oddał strzał, piłka odbiła się obrońcy i zmyliła zdezorientowanego bramkarza. Dwie minuty później już prowadziliśmy, sfaulowany w polu karnym został aktywny Damian Wiśniewski, a rzut karny na bramkę zamienił Kacper Serwatka. Chwilę po wznowieniu gry przez zespół gości, odzyskujemy szybko piłkę na połowie przeciwnika. Piłkę w polu karnym otrzymuje Piotr Saskowski i pewnym strzałem podwyższa rezultat na 3:1 którym kończy się pierwsza część spotkania. Niestety dwie minuty po wznowieniu gry sędzia po raz drugi dziś wskazuje na "wapno" tym razem jednak faul został odgwizdany w naszym polu karnym. Napastnik Łopuchowa pewnie wykorzystuje karnego i strzela kontaktową bramkę. Blisko przed upływem godziny gry Bartosz Wiśniewski zagrywa prostopadłą piłkę do Artura Kolmera, a nasz kapitan nie marnuje okazji i ustala wynik spotkania na 4:2 Po stracie czwartego gola goście już nie byli tak aktywni jak wcześniej, a my spokojnie kontrolowaliśmy przebieg meczu.

Skład: Michał Karwański, Krzysztof Kubalewski, Mateusz Wojnowski, Michał Kędziora, Radosław Olszewski, Piotr Stefankiewicz (40' Alan Tomkowiak) Kacper Serwatka, Bartosz Wiśniewski, Piotr Saskowski (62' Patryk Sokołowski) Damian Wiśniewski (75' Krzysztof Woźniak) Artur Kolmer (89' Krzysztof Osowski)

Już za tydzień udamy się do Swarzędza na mecz z Meblorzem Swarzędz, który będzie rewanżem za zeszłotygodniowy Puchar Polski.